Последният направи Черно море за резил на старта на пролетния полусезон

10078

Пирин (Гоце Делчев) победи Черно море с 1:0 в първия мач от 24-ия кръг на "А" група. Александър Александров си отбеляза автогол в 69-ата минута. По този начин последният в класирането се изравни с Нефтохимик, като двата тима имат по 12 точки. Черно море остава шести с 40.

Пирин бе по-активен през първата част, но не успя да материализира натиска си. Домакините разчитаха предимно на статични положения, които не бяха проблем за Георги Китанов. Черно море пък така и не успя да застраши сериозно вратата на Абди Абдиков, въпреки активната игра най-вече на Георги Божилов. Второто полувреме също вървеше с атаки и към двете врати, когато в 69-ата минута резултатът бе открит. Витанов напредна отдясно и центрира към Васил Панайотов, който бе изпреварен от Александър Александров, но защитникът в опита си да изчисти топката, я прати в собствената врата. До края на мача Черно море не успя да стигне поне до изравнителен гол и така затвърди прогнозите, че през пролетта ще има рязък спад в целите и представянето на "моряците".

СТАТИСТИКА:

Черно море се справи с "Б" отбора на Терек

Черно море победи втория отбор на Терек (Грозни) с 2:1 в третата си контрола от зимния подготвителен лагер в Турция.Наставникът на "мор...

Първи мач от 24-ия кръг в "А" група

ПИРИН (ГД) - ЧЕРНО МОРЕ 1:0

1:0 Александров (69-авт)

ПИРИН (ГД): 83. Абди Абдиков, 2. Зефир Катунчев, 5. Любомир Гуцев, 7.Костадин Башов (80- 9. Борислав Хазуров), 14. Любомир Витанов, 18.Румен Лапантов, 21. Васил Панайотов (88- 8.Илия Карапетров), 23.Мурат Ибраим, 30.Ели Маркес, 77. Марио Близнаков, 10. Мартин Газиев
РЕЗЕРВИ: 33. Костадин Янев, 8.Илия Карапетров, 9. Борислав Хазуров, 15. Димитър Крушовски, 16. Огнян Стефанов, 22. Крум Ловков, 24.Живко Грозданов
ТРЕНЬОР: Йордан Боздански

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Георги Китанов, 25. Александър Александров, 6. Кирил Котев, 91. Живко Атанасов, 4.Михаил Венков, 8. Едмилсон Бергонси (46- 7.Бекир Расим), 3. Даниел Георгиев (62- 28. Александър Попов), 10.Тодор Паланков, 17. Иван Коконов, 14.Георги Божилов, 9. Бакари
РЕЗЕРВИ: 1.Ник Дашев, 5. Стефан Станчев, 24. Слави Сталев, 7.Бекир Расим, 99. Атанас Илиев, 19.Мартин Костадинов, 28. Александър Попов
ТРЕНЬОР: Георги Иванов

Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Тодор Паланков, Михаил Венков (Черно море); Любомир Витанов, Любомир Гуцев, Мартин Газиев (Пирин)

Стадион: "Градски", Гоце Делчев