Резервите на Лудогорец победиха Литекс за Купата

10942

Лудогорец за пореден път доказа, че е най-добрият отбор у нас. Дни след тежката загуба от Валенсия и предимно с резервни футболисти, шампионите спечелиха срещу Литекс в Ловеч с 2:1. От състава на разградчани срещу Валенсия, днес като титуляр започна единствено Фабио Ешпиньо. Мачът бе първи от 1/4-финалната фаза в турнира за купата на България. Преди седмица двата отбора завършиха 0:0 в "А" група.

Двубоят бе решен от две груби грешки на вратаря на домакините Евгени Александров. В 13-ата минута Христо Златински изпълни пряк-свободен удар, топката тупна пред Александров, той се намери неубедително и резултатът бе открит.

Минута по-късно Литекс поиска дузпа. Джордан догони една топка в наказателното поле, вратарят Чворович се хвърли в краката му, нападателят падна, а топката излезе в аут. Повторенията така и не доказаха категорично дали има нарушение, а съдията Никола Попов реши да замълчи. В 25-ата минута Лудогорец вкара втори гол. Отново Златински изпълни пряк-свободен удар, Александров изби слабо и Козмин Моци отблизо довкара. В 27-ата минута Лудогорец можеше да вкара трети гол след чудесна контраатака. Вратарят Александров донякъде се реабилитира след като спаси удара на Луму. В 41-вата минута защитата на Литекс отново бе неубедителна и този път изпусна Кишада, но той се засуети и бе париран от вратаря. През първото полувреме Литекс изпитваше сериозни трудности в организацията на играта, предвид липсата на звездата Симеон Славчев.

Второто полувреме домакините се вдигнаха и стигнаха до гол. В 70-ата минута Петър Златинов центрира, резервата Дяков изчисти лошо, топката стигна до Пламен Николов, който вместо топката уцели Пламен Николов, в крайна сметка кълбото попадна пред оставения непокрит Мирослав Манолов и той отблизо се разписа за 1:2. До края на мача съдията Попов спести червен картон на Том в 86-ата минута. Бразилецът умишлено настъпи с бутоните Христо Златински. Литекс потърси изравнителен гол, но неуспешно и така Лудогорец е фаворит преди реванша в Разград. Под Покрития мост пък трябва сериозно да се замислят, предвид слабата игра в пореден мач, а новият договор на Златомир Загорчич е поставен под огромна въпросителна.

1:2 Манолов 70'

ЛИТЕКС: Евг. Александров, Божиков (62 - Горанов), Бодуров, Николов, Попов, Джазула (61 - Манолов), Златинов, Цветков, Асприля, Ваюши (81 - Том), Джордан
Треньор: Златомир Загорчич

ЛУДОГОРЕЦ: Чворович, Шоко, Моци, Ал. Александров, Витиня, Ешпиньо, Златински, Ернандес (57 - Дяков), Абало, Луму (71 - Александров), Кишада (84 - Платини)
Треньор: Стойчо Стоев

Главен съдия:
Никола Попов

Жълти картони
: Божиков, Бодуров, Джордан, Том (Литекс) ; Шоко, Златински, Ернандес, Абало, Кишада (Лудогорец)

Стадион: "Градски", Ловеч, 1500 зрители

Кошмар на Лудогорец хвали треньора на Валенсия

Един от голмайсторите на Валенсия в мача с Лудогорец Антонио Бараган заяви, че тимът вече мисли за предстоящата среща на "прилепите" ср...