Слаб съдия обърка Лудогорец - Ботев, гостите за сефте мъже извън Пловдив

20982

Нов неубедителен мач за Лудогорец. Шампионите завършиха 1:1 с Ботев (Пловдив) и имат преднина от 7 т. пред втория ЦСКА. Новината е, че публиката се завърна на "Лудогорец арена", но не видя победа на своите. Тежката серия за Лудогорец продължава през следващата седмица с реванша за Купата срещу Литекс. След това гостуват на Локомотив (Пловдив) в "А" група.

Лудогорец имаше шанс да поведе още във втората минута. Дани Абало центрира добре към Марселиньо, но бразилецът с глава не успя да се разпише, същото стори и Луму при добавката. В 10-ата минута съдията Александър Костадинов направи първата си сериозна грешка. Той отсъди несъществуваща дузпа за Лудогорец. Реверансът за домакините стана след влизане на Кайсара в наказателното поле. Бразилецът хитро се облегна на Спрокел, а след това симулира задържане. Костадинов се подведе и Христо Златински реализира отсъдения наказателен удар - 1:0. В 25-ата минута Лудогорец направи ключов пропуск. Кайсара бе сам в наказателното поле и стреля, но по някакъв начин Стаховяк успя да захлупи топката пред очите на безпомощния Йордан Христов, който бе разминат. Въпреки по-добрите положения за домакините, играта бе равностойна. В пореден мач Лудогорец не надигра категорично съперника си и не успя да защити реномето си на най-добър отбор у нас.

В 42-ата минута Ботев изравни. При атака на гостите топката се отклони в тялото на съдията Александър Костадинов и стигна до Феребори Доре пред наказателното поле. Той бе подпрян от защитник на Лудогорец и съдията веднага наду свирката, въпреки че Доре вече бе тръгнал да се изправя. Алесандру Куртеан изпълни хитро фаула покрай стената и не остави шансове на Владислав Стоянов.

През второто полувреме чистите положения липсваха. Все пак Луму имаше добър шанс в 49-ата минута, но ударът му не уцели вратата. В следващите минути преобладаваше битката. В 78-ата минута Сърджан Лукин бе изгонен заслужено за втори жълт картон и Ботев остана с човек по-малко. Играта съвсем се изнерви, а съдията спести червен картон на Доре минути по-късно за брутално влизане срещу Александър Александров. Въпреки численото си предимство Лудогорец не успя да осъществи кой знае какъв натиск до края, като разчиташе на центрирания и разбърквания. Роман Безяк, Михаил Александров и Марселиньо тотално разочароваха с изявите си в днешния мач.

Ботев пък най-сетне се представи мъжки на чужд терен и си заслужи точката срещу шампионите. При това в отсъствието на звездата Юнес Хамза. Пловдивчани събраха 51 т. и изместиха Левски от четвъртата позиция.

СТАТИСТИКА:

Мач от 30-ия кръг в А група

От 19,30

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ 1:1
1:0 Златински 22' дузпа
1:1 Куртеан 42'

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Шоко, А. Александров, Моци, Ешпиньо, Златински, Марселиньо (76 - Платини), Абало, Луму (53 - М. Александров), Кишада (67 - Безяк)
Треньор: Стойчо Стоев

БОТЕВ: Стаховяк, Христов, Спрокел, Лукин, Минев, Сърмов, Иршак, Анисе, Куртеан (75 - Огнянов), Ромарио (81 - Бенга), Доре (93 - Филипов)
Треньор: Станимир Стоилов

Главен съдия: Александър Костадинов
Жълти картони: Ал.Александров (Л) ; Стаховяк, Лукин, Ромарио, Доре (Б)
Червен картон: Лукин (Б)

Стадион: "Лудогорец Арена", Разград, 4000 зрители

Лудогорец, Ливърпул и Ювентус по тв радват футболните маниаци днес

Нова сериозна порция мачове предлагат телевизиите за футболните маниаци днес. Големи дербита от сорта на "Ел Класико" и Левски - ЦСКА н...