Верея на път да уволни втори треньор на ЦСКА след резил на "Армията"

3406
Снимка: Официален сайт на ЦСКА

След като с победата 1:0 над ЦСКА в началото на сезона Верея прекрати кариерата на Христо Янев като треньор на "армейците", сега с равенството 1:1 на "Българска армия" новакът в елита е на път да уволни и Едуард Йорданеску.

Румънецът никога не е бил любимец на феновете, а поредната издънка вече е на път да сложи край на престоя му начело на най-титулувания български клуб.

Всичко започна отлично за ЦСКА и още в 8-ата минута Петрус Бумал откри резултата с хубав изстрел от десетина метра след чудесна акция на "червените", които имаха пълно превъзходство през първото полувреме.

Рубен Пинто нацели гредата, а Йордан Караджов с няколко добри намеси съвсем вгорчи вечерта за Йорданеску. Бившият герой на "армейците" Момчил Цветанов изравни в 62-ата минута след единствената опасност пред Георги Китанов, който също носи вина за гола с неубедителната си намеса при предишен изстрел.

До края на срещата ЦСКА не впечатли, а публиката започна да скандира "Оставка" и "Любо Пенев".

ЦСКА е пети с 25 точки - на 15 от Лудогорец и 9 от втория Левски, но зад Черно море (27) и Дунав (25). Верея е с 19 на седма позиция.

Отлично започна мача за домакините, които още с първото си чисто положение отбелязаха гол. Бърза атака след упражняване на висока преса доведе до ключов пас с едно докосване на Арсенио към Петрус Бумал. Французинът бе сам срещу вратаря и успя да го преодолее за 1:0.

В 16-ата минута пък Рубен Пинто нацели напречната греда с красив изстрел от 20-ина метра. И след тези моменти ЦСКА продължаваше да бъде по-активният отбор, докато Верея с нищо не застрашаваше Георги Китанов.

В 27-ата минута Густаво Кулма с глава отправи опасен удар, но Караджов се намеси отлично. В крайна сметка обаче въпреки летящия старт и създадените ситуации "армейците" се оттеглиха само с един гол аванс на полувремето.

В 51-ата минута феновете пощуряха и започнаха мощно да скандират, защото на мястото на контузения Давид Симао се завърна в игра Борис Галчев, който веднага получи капитанската лента от Божидар Чорбаджийски.

Рубен Пинто бе следващият с травма, който напусна принудително в 60-ата минута и бе заменен от Кристиян Малинов. Контузията на Симао пък изглеждаше доста сериозна - вероятност за скъсани връзки на глезена.

В 62-ата минута от нищото Верея изравни, след като Китанов не се намеси добре при далечен изстрел на Ангелов и Цветанов бе точен с добавката - 1:1.

Kулма отправи опасен изстрел с глава встрани от вратата малко по-късно, но като цяло по необясним начин след почивката ЦСКА загуби контрола върху събитията и после не демонстрираше достатъчно креативност, за да си върне аванса.

В 85-ата минута Караджов с ново страхотно спасяване попречи на Атон Недялков да реализира с глава.

Така в крайна сметка ЦСКА се издъни и срещу Верея.

Съставите:

ЦСКА: Китанов, Манолев, Дюлгеров, Чорбаджийски, Недялков, Пинто, Бумал, Виана, Арсенио, Кулма

Верея: Караджов, Илиев, Хасани, Зафиров, Слаев, Ангелов, Елиаш, Цветанов, Андонов, Йорданов, Сукуна