Вратарска грешка коства успеха на Лудогорец срещу Локо Пловдив, "смърфовете" - непобедими (ВИДЕО)

5181
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец и Локомотив Пловдив не се победиха и завършиха 1:1 в дербито от междинния 11-кръг на efbet Лига. В началните минути Бърнард Текпетей изведе "орлите" напред. Ганайското крило и Руан Крус уцелиха по една греда, преди в заключителната фаза на двубоя 19-годишният Петър Андреев да накаже грешка на Симон Слуга, за да изравни.

Вратарят на "смърфовете" Динко Хоркаш блесна с няколко феноменални спасявания. Така пловдивчани остават непобедени от началото на сезона и оглавяват класирането с 29 точки - 2 пред втория Черно море. Разградчани пък заемат петото място със 17 пункта.

Петър Андреев Локо Пловдив

Прекрасно начало за Лудогорец, Текпетей блести

На "Хювефарма Арена" домакините започнаха отлично. Якуб Пьотровски даде майсторски дълъг пас към Текпетей, който преодоля Хоркаш в 9-ата минута за 1:0. Малко по-късно голмайсторът нацели страничния стълб. Евандро и Руан Крус опропастиха хубави възможности за своите отбори. В 38-ата минута Джовани отправи мощен шут, но Симон Слуга се намеси по великолепен начин и изби.

ОЩЕ: Левски и Лудогорец пред Байерн, Наполи и ПСЖ в престижна класация (СНИМКА)

Втора греда за "орлите", този път Руан Крус

След почивката "зелените" пак бяха спрени от гредата. В 52-рата минута Крус се озовас зад гърба на отбраната и копна топката покрай стража на Локомотив Пловдив. За съжаление на нападателя, тя срещна страничния стълб. При друга ситуация футболистите на Лудогорец имаха претенции за дузпа. Главният съдия Никола Попов бе извикан от ВАР. Реферът обаче реши да не променя първоначалния си избор и не посочи бялата точка.

Динко Хоркаш се отчете с феноменални намеси

Вердон блокира бомбен изстрел на Ангел Лясков. В другата половина Динко Хоркаш попадна под светлината на прожекторите с две феноменални спасявания при опасни удари на Рик Джонатан. В 85-ата минута Слуга се забави и не отигра по най-бързия начин. Появилият се от скамейката Андреев дебнеше за нещо подобно и прати кълбото в мрежата. До края гостите оцеляха в дербито от Първа лига, като основна заслуга имаше и техният страж.

В ДРУГ МАЧ: 10 от Левски биха Славия! Бразилска самба в "Овча купел" (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)