Въпреки театъра на Георги Петков: ЦСКА мина през Славия и държи уверено върха (ВИДЕО)

12359

ЦСКА победи Славия с 2:0 в много нервен мач от 25-ия кръг на Първа лига. Попаденията за „червените“ реализираха Мено Кох и Дюкенс Назон, като и двата гола паднаха през второто полувреме на срещата. Успехът пък бе много важен за тима на Саша Илич, който запази преднината си от четири точки пред втория – Лудогорец.

В главно действащо лице в мача се превърна стражът на Славия Георги Петков, който направи сериозно шоу по време на двубоя. Ветеранът на няколко пъти бави времето и провокира, както футболистите на ЦСКА, така и феновете на „червените“. При головете на „армейците“ пък демонстративно изрита топката към трибуната с привърженици на гостите. Те от своя страна му отговориха с обидни скандирания, а също така и счупиха доста от седалките в сектора, което неминуемо ще доведе до сериозна глоба за клуба.

Петков пък подобри своя рекорд за най-възрастен футболист играл в родния елит, след като излезе на терена на 47 години и 27 дни.

Георги Петков

Двубоят не започна по най-добрия начин за ЦСКА, след като още 30-ата минута Саша Илич трябваше да прави принудителна смяна, след като Тибо Вион получи контузия. Малко по-късно Славия отбеляза. След удар от разстояние на Галин Иванов топката влезе във вратата на Бусато след рикошет. Страничният съдия вдигна засада, тъй като прецени, че тя се е ударила в Ахмед Ахмедов, който бе зад защитата на „червените“. Спорното положение бе разгледано с ВАР от Станислав Тодоров, който в крайна сметка реши да не зачете попадението на „белите“.

В началото на втората част ЦСКА отбеляза, след като Дюкенс Назон се разписа останал сам срещу Георги Петков. Голът обаче не бе зачетен заради спорна засада. Малко по-късно „червените“ най-накрая поведоха. След добро изпълнение на корнер Мено Кох се извиси в наказателното поле на Славия и с глава не остави никакви шансове на стража на домакините.

Фенове на ЦСКА

ЦСКА реши всичко в срещата в 67-ата минута. След грешка в центъра на терена, топката достигна до Тобиас Хайнц, който навлезе в наказателното поле на Славия и с успоредно подаване намери Назон, който с мощен удар от упор матира Георги Петков. „Белите“ можеха да върнат едно попадение в края на срещата, но Владимир Николов не успя да се възползва и в крайна сметка ЦСКА се поздрави с успеха.

След победата „червените“ събраха 63 точки и са на четири пред втория Лудогорец, който е с 59. Славия пък са седми с 38. В следващия кръг предстои Вечното дерби между ЦСКА и Левски. Срещата е на 17 април от 17:30 часа и ще се проведе на Националния стадион „Васил Левски“.

Вчера пък Лудогорец разгроми Ботев Враца.