Зингаревич съвсем закопава Ботев Пловдив - „канарчетата“ дължат милиони на собственика си

10 юни 2025, 10:41 часа • 1343 | прочитания

Собственикът на Ботев Пловдив Антон Зингаревич е напът съвсем да закопае клуба. Причината е, че „канарчетата“ дължат милиони на руския бизнесмен. Това съобщиха колегите от „Дспорт“. Както е известно, в края на 2024-та Зингаревич получи 10-годишна забрана за влизане в България. Това се отрази много негативно на „жълто-черните“, които изпаднаха във тежка финансова и игрова криза. След края на сезона пък редица футболисти разтрогнаха договорите си с клуба заради неизплатени заплати.

Ботев дължи 11 милиона лева на Зингаревич 

На фона на всички тези проблеми на хоризонта се появи и още по-голямо препятствие. Оказа се, че Ботев Пловдив дължи на собственика си Антон Зингаревич 11 милиона лева. Според информациите голяма част от сумата е дадена под формата на заем от страна на руския бизнесмен. Той може да си ги поиска във всеки един момент, а ако това се случи, то „канарчетата“ ще трябва да обявят фалит, тъй като много трудно ще успеят да съберат толкова много пари.

Ботев Пловдив ЦСКА Ивелин Попов Лумбард Делова

Има три варианта за бъдещето на клуба 

На този етап има три варианта за бъдещето на Ботев. Първият е да се намери партньор на Антон Зингаревич, който да вкара 3 милиона евро в клуба, които да бъдат използвани за покриване на дълговете. Вторият е да дойде нов собственик. При тези два варианта настоящият мажоритарен акционер ще опрости дълговете на „канарчетата“ към него. Третият, и най-неприятен, вариант е Зингаревич да върне акциите на „Сдружение ПФК Ботев“ за символичната сума от 1 лева, за колкото ги и купи. Тогава обаче дълговете на „жълто-черните“ към него ще останат.

ОЩЕ: Тим от Първа лига рискува да загуби почти целия си отбор заради неизплатени заплати от 3 месеца

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Бойко Димитров
Бойко Димитров Отговорен редактор
Новините днес