„Партиите на промяната не искаха да запретнат ръкави и да управляват. Управлението не е само да си креслив по медиите, трябва да взимаш и важни решения“. Това заяви пред БГНЕС депутатът от ГЕРБ-СДС Александър Ненков, давайки оценка за отиващото в историята 46-ото Народно събрание.
Още: "БДЖ имат достатъчно проблеми, за да им измисляме нови": Репортаж ядоса Гроздан Караджов
Още: "Съдружници по неволя сме": Киселова отговори на Йотова за подкрепата от Пеевски
„Определено не мога да кажа, че се гордея с 46-ия парламент, но не мога да кажа, че се гордея и с 45-ия. Сегашният си парламент се провали в основната си задача – да има съставено редовно правителство с ясно изразено мнозинство. Защо това не се случи? Защото партиите на промяната, които обещаваха два пъти да дадат ново начало и нова посока на държавата, ако щете нов морал и възстановяване на парламентаризма – все клишета – не го направиха. Никой не искаше да се изцапа. Когато управляваш, трябва да бъдеш компромисен, диалогичен. Никой не го е питал ГЕРБ дали ни е било лесно като мандатоносител на направим коалиция, да поддържаме добри отношения, да се балансира между различните“, посочи още Ненков.
Той подчерта, че ГЕРБ е била готова да бъде опозиция в настоящия парламент, което, според, би било добре за партия да прекара известно време в тази роля.
„Изведнъж се оказа, че всички са опозиция, което малко трудно се обяснява на гражданите“, коментира Ненков.
Още: Пеевски: Системата на МВР има нужда от своето ново начало
Още: "Кабинет ще има, докато каже Пеевски": Йотова за кабинета и сблъсъците за еврото
Той изрази очакване следващият парламент вече да излъчи редовно правителство, което да управлява с ясно програма и дългосрочен хоризонт.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Наталия Киселова: България и САЩ са доверени съюзници, споделящи общи цели и интереси