БСП: Пенсиите са неадекватно и неоправдано ниски, трябва да се преизчислят

04 декември 2019, 12:35 часа 2756 прочитания 0 коментара

Пенсиите за осигурителен стаж и възраст в нашата страна са неадекватно и неоправдано ниски, а в пенсионно-осигурителната система са натрупани проблеми и деформации, за които този бюджет на ДОО не предлага решение.

Още: "Да си пази партията": Терзиев отговори на Бойко Борисов за "отбора-мечта"

Още: Васил Терзиев не изключва негов бивш заместник да отиде при президента

За сметка на това предлаганите тук бюджетни политики на практика ще довежда до все повече пенсионери, които ще живеят под прага на бедността“,

Това посочи народният представител от ПГ на „БСП за България“ Георги Гьоков по време на дебата по предложението на социалистите за преизчисляване на пенсиите“.

„Освен всички други неща тук е и нашето предложение за преизчисляване на пенсиите. Това наше предложение не е възникнало така спонтанно. Това е последователно и принципно от много време“, подчерта Гьоков.

Още: В Сърбия излезе филм, че България иска да свали Вучич. В Македония говорят да ни изключат от Съвета на Европа

Още: Уволненият от ГЕРБ, БСП и ДПС бивш шеф на Сметната палата спечели делата, осъди и неуспялата премиерка Горица Кожарева

Гьоков отчете, че 6.7 % увеличение на пенсиите не решава проблема с неадекватно ниските пенсии. Той връчи на министър Сачева подписка от 1800 пенсионери от Шуменско по отношение на пенсиите. Според него проблемът с ниските доходи е най-сериозен по отношение на пенсиите.

По думите му на предложението на БСП за преизчисляване на всички пенсии заслужава да се обърна внимание, защото съдържа решения както за повишаване на доходите на пенсионерите, така и за преодоляване на разликите между стари и нови пенсии.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес