От днес, 17 март, синята зона в Бургас е безплатна. От общината ще уведомят гражданите докога ще продължи това. Целта е да се ограничи събирането на много хора в автобусите. Тези, които желаят, могат да ползват личните си автомобили за предвижване, без да заплащат за престой на колите.
Още: Образователен и културен мост между България и Южна Корея
Още: Бургас е домакин на международния VR Hackathon
Продължават проверките със замерване на температурата на бургаските автогари.
"Всички 8 души, попаднали случайно в самолет с гражданина от Варна, дал положителна проба за коронавирус, са под карантина. Взета им е проба за анализ и утре сутринта ще излязат резултатите. Всички тези хора осъзнават сериозността. Получихме пълно разбиране. Благодаря им за това!" каза кметът Димитър Николов.
В същото време се вземат мерки и срещу евентуална спекула в аптеките.
Още: Black Sea Game Summit превръща Бургас в столица на гейм културата
Още: Кметът на Бургас иска разширяване на въздушната свързаност с Великобритания
Проверени са 54 обекта, които се намират на територията на Бургас. Представители на полицията, хигиенни инспектори, защита на потребителите, агенция по приходите са част от комисията, която посещава обетите.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Пореден фестивален уикенд в Бургас
Още: Селфи постове в Бургас: Най-новата туристическа атракция за летни спомени
Проверяват се начините на формиране на цените на лекарства и другите медицински продукти обект на търговска дейност. Обектите са избрани на случаен принцип. В някои от тях служителите от ТД на НАП – Бургас са издали констативни протоколии и са изискани да им бъдат предоставени на по-късен етап всички съпътстващи документи на получените дезинфекциращи и предпазни средства от началото на месеца до датата на проверката.
Действията на комисията ще продължат и ще обхванат търговски обекти от всички 13 общини на Община Бургас. След 30 март Окръжна прокуратура – Бургас трябва да бъде уведомена за резултатите от нея.
Още: Фестивалът SOLE превръща Бургас в арена на испанската култура
Още: Биле фест 2025 се завръща в Бургас
НА ЖИВО: Последна информация и всичко за коронавируса, 17 март