Шефът на хотелиерите за ритната от швед камериерка: С клиент не се спори

07 юни 2017, 16:21 часа 9197 прочитания 0 коментара

Изказване на председателя на Асоциацията на хотелиерите и ресторантьорите Благой Рагин пред Нова телевизия предизвика истински взрив от реакции. Рагин коментира инцидента с ритнатата от шведски турист камериерка на Слънчев бряг в стил "да не ядосаме шведите".

Още: Световната банка намали прогнозата си за икономиката на Румъния

Още: Украйна: Можем да завършим Хмелницката АЕЦ и без ядрените реактори от България

"Клиентите са със 17 различни вида характера и тези, които работят в сферата на туризма, трябва да се съобразяват със 17 различни вида характери. Неписаният закон, в който ни обучават от малки, е "С клиент не се спори". Второто правило е "Клиентът винаги е прав" и третото правило е "Усмивката винаги е задължителна". Рискова е нашата професия", обясни Рагин, който все пак уточни, че "така не може да се прави".

Експертът по туризма добави, че преди пет години имало инцидент със сбиване и убийство и след това скандинавските туристи, които били "по-горделиви и чувствителни", бойкотирали нашето Черноморие.

Попитан колко са приходите от скандинавски туристи в България, Рагин ги изчисли на 250 млн. евро, като добави, че такива туристи често харчели двойно над пакета си.

Още: Цената на природния газ в Европа тръгна нагоре

Още: Нова дигитална услуга за заплащане на местни данъци и такси през ОББ Мобайл

Туристът Георг Ралф Сумберг може да бъде осъден на 3 години затвор заради нападението на камериерката.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес