Ford Mustang: Да изчезнеш за 30 секунди

30 май 2014, 09:50 часа 35911 прочитания 0 коментара

Ford получи над 9300 поръчки за първата партида Ford Mustang за Европа, като серията от 500 бройки бе резервирана за 30 секунди! Това стана по време на финала на Шампионска лига миналата събота. В края на допълнителното време на мача в Лисабон, когато „Реал Мадрид“ довършваше „Атлетико Мадрид“ с 4:1, над 9300 човека са подали заявка, за да си купят първи новия масъл кар.

Още: Citroën C4 отново разчупва индустрията

Още: Защо опитни шофьори пробиват дупки във вратите на автомобила

Никога преди в своята 50-годишна история Mustang не се е продавал в Европа, и Ford, като един от основните спонсори на Шампионска лига, използва финала, за да отбележи това събитие.

Въпросните 500 бройки ще отпътуват за 20 държави на Стария континент. В следващите седмици най-бързите 500 ще бъдат потърсени от представители на Ford. Ако се окажат перспективни клиенти, те ще бъдат поканени в дилърствата, за да финализират поръчката и да могат да получат спортния си автомобил през 2015 г.

В онлайн заявката си клиентите са могли да избират между Fastback coupe в цвят „Race Red“ и кабриолет, боядисан в „Magnetic Silver“, като и двата модела ще включват специален пакет.

Още: Какво означава цветът на акумулаторния индикатор?

Още: Трябва ли да се смазват клемите на акумулатора в колата

Клиентите също са могли да избират между изцяло новия 2,3-литров EcoBoost двигател с 305 к.с. и 407 Нм, както и по-традиционния 5,0 V8 с 420 „коня“ и 529 Нм.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Пламен Георгиев
Пламен Георгиев Отговорен редактор
Новините днес