"БОЕЦ" внесе иск в президентството: Помилвайте Иванчева! (ВИДЕО)

21 юли 2025, 10:41 часа 917 прочитания

Гражданско сдружение „БОЕЦ“ внесе до вицепрезидента Илияна Йотова лично подписано от Десислава Иванчева искане за помилвана. Бившата кметица на столичния квартал "Младост" изтърпява 6-годишна присъда за поискан подкуп през 2018 г. Иванчева е в тежко здравословно състояние, има малък син, за който се грижи 82-годишната майка на Иванчева. „Чакаме нейното решение и оставаме в готовност да продължим с действията си“, заявяват от гражданското сдружение.

ОЩЕ: "Деси у дома": БОЕЦ постави надписа със спрей на сградата на Президентството (ВИДЕО)

Свобода за Иванчева

"Деси и Били са най-тежко смачканите жертви на бухалките на мафията - прокуратурата, КПК и мутрата Антон Славчев! Но не се пречупиха. Пеевски и Борисов обаче продължават да въртят бухалките си и тяхната мерзост ескалира! Затова днес в 16:00 часа "БОЕЦ" излизаме пред КПК - директно срещу една от бухалките с две искания - отстраняване на Антон Славчев и закриване на КПК!", напомнят от "БОЕЦ". 

ОЩЕ: "Свобода за Деси": Протест пред президентството поиска помилването на Иванчева

Припомняме, че многократно излизаха новини и данни за тежкото здравословно състояние на Иванчева, нейни близки и сподвижници изпращаха апели към президентството да я помилва, но дотук няма реакция.

Вицепрезидентът Илияна Йотова има правомощията да задейства помилване - съгласно член 98, т. 11, президентът упражнява право на помилване.

Припомняме, че рано тази сутрин МВР и ДАНС са се опитали да влязат в офиса на "БОЕЦ". ОЩЕ: ДАНС и МВР влязоха в офиса на "БОЕЦ" преди днешния протест (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес