Главният секретар на МВР: 91 човека са задържани за изборни нарушения

31 март 2023, 12:09 часа 1073 прочитания 0 коментара

91 човека са задържани към края на вчерашния ден. Това каза главният секретар на МВР Петър Тодоров по повод акциите за изборния нарушения, сред които е и купеният вот. 

Още: Въоръжен с брадва: Мъж потроши офис на политическа партия

Още: Момичета скочиха от движещ се влак

"В края на вчерашния ден имаме 111 образувани досъдебни производства. Тази цифра постоянно се мени, включително в този момент се провеждат полицейски операции на територията на цялата страна", каза главният секретар на МВР. 

По думите му над 2.3 пъти се е увеличил броят на образуваните дознания в сравнение с миналите избори от октомври месец, както и броят на сигналите.

"Имаме към момента над 500 оперативни сигнали и тази бройка нараства. Явните сигнали са над 300.  Цялата тенденция е, че в сравнение с миналите избори, броят на сигналите и броят на досъдебните производства е по-голям", уточни Тодоров. ОЩЕ: Уличиха двама мъже в Берковица в купуване на гласове

Още: Влак отнесе кола на неохраняем жп прелез

Още: "Сексуално престъпление срещу дете": Прокуратурата с информация за учителя-педофил от София

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес