Мъжът, подал сигнали за бомби в училища в цялата страна, е задържан. Той е 32-годишен български гражданин. Живее на територията на Област Добрич. Това съобщи главният секретар на МВР Живко Коцев пред журналисти във Враца, където бе на проверка в Областната дирекция.
Още: Катастрофа в Пазарджишко: Жена и две деца са в болница
Още: Локализиран е пожарът край Карнобат, няма опасност за хората
Още: В Козлодуй и Хайредин днес няма да учат заради бомбена заплаха
Как са изпратени съобщенията
Той каза още, че е иззето и устройството, от което са изпратени заплахите за бомби.
Още: Без открити бомби: Полицейската проверка в училищата приключи
Още: Съдът остави в ареста Никола Барбутов и бизнесмена Петър Рафаилов
Още: Прокуратурата: Записът с Барбутов не е СРС, но разговорът е реален
„Вчера на имейла на националната ситема 112 е получено съобщение, че ще избухнат взривни устройства във всички училища в страната. Предприети са незабавни действия. Оказа се, че няма поставени взривни устройства след извършени проверки”, допълни Коцев, цитиран от Нова телевизия.
Убийството в София
Още: Жестокото убийство в София се заплита: Бивш депутат от ПП твърди, че е баща на бебето
Още: Риск за здравето: Хванаха фалшиви слънчеви очила за над 2 млн. лв.
Още: Разкриха поредния нелегален дом за стари хора
Главният секретар коментира и убийството в София, при което мъж беше открит удушен и запален в автомобил в „Драгалевци”. „Има задържани две лица. Спрямо тъщата на жертвата са събрани достатъчно доказателства. Съпругата му е под домашен арест, защото има малко дете, за което да се грижи. Прокуратурата ще поиска вземане на постоянна мярка за авторите на това брутално деяние”, посочи той.