Делото срещу Георги Семерджиев, подсъдим за тежката катастрофа на бул. "Черни връх" в София, при която загинаха две момичета, ще продължи на 22 февруари в Апелативния съд.
Още: "Ще ти подготвим тържествен прием в Казичене": Заплашват директора на НСИ
Още: Съдът реши за мерките на Никола Барбутов и съветника му Петър Рафаилов
Поредно отлагане
Пред съда днес се яви една от двете свидетелки, за които Семерджиев твърди, че са карали колата му във фаталната вечер.
ОЩЕ: Семерджиев е употребил наркотици, но не се знае преди или след катастрофата
Явилата се свидетелка днес поиска да бъде разпитана при закрити врата. Тя не беше разпитана и защото съдът не даде ход на делото. Причината е, че един от частните обвинители е починал и трябва да бъде установено дали някой от наследниците ѝ ще поиска да бъде конституиран като частен обвинител.
Още: Разследват убийството на 48-годишна жена във Варна
За другата свидетелка се твърди, че е на лечение в болница, съобщи БТА.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Прокурорският син, хванат с 50 кг марихуана, остава в ареста
Още: Разследват причинена ли е телесна повреда на кмета на Огняново
През април 2023 г. Софийският градски съд постанови присъда от 20 години затвор при първоначално строг режим за Семерджиев, като в момента той обжалва присъдата пред втората инстанция.