Шофьорът, причинил катастрофата с Ферарио Спасов, е задържан за 24 часа от МВР. От Пътна полиция изнесоха уточнения за инцидента. Задържаният е на 24 години. Направеният тест за употреба на алкохол и наркотици е отрицателен, предаде Нова тв. По информация на телевизията той ще бъде пуснат на свобода с най-леката мярка - "подписка".
Още: ВСС не наказа съдийка, свързвана с кръга на Нотариуса
Още: Екшън в София: Охранител рани с брадва тиктокър
Нова трагедия на пътя: Ферарио Спасов загина в катастрофа
Младият мъж е публикувал клипове, на които шофира с над 260 км/ч, наскоро е заснет да отнася уличен стълб в Лясковец.
Треньорът е пътувал от Търново към Ловеч. Около 5 часа следобед, млад шофьор застига и удря колата на Ферарио Спасов отзад, на мокър участък. Спасов се прибирал към Ловеч от Горна Оряховица, след мач от Трета дивизия на неговия „Дунав” Лом и местния „Локомотив”. Домакините на последният мач на Ферарио Спасов са в шок.
Още: Добри новини за 4-годишното момче, пострадало при инцидента с АТВ в Слънчев бряг
Още: Хванаха над 44 000 недекларирани хранителни добавки и гелове
Още: Прокуратурата в Ловеч разследва катастрофата с трима загинали волейболисти
„Бях у дома със семейството и като разбрахме рухнах. С г-н Спасов си говорихме доста дълго преди и след мача. Съкрушен съм. Съболезнования към всички негови близки и приятели”, каза Лъчезар Русев, треньор на ОФК „Локомотив“ (ГО).
Още: Николай Радулов: МВР се управлява от “ДПС - Ново начало“, сложили са Митов отпред за красота (ВИДЕО)
Още: Хванаха трима с наркотици в Пазарджишко
Автомобилът, който е управлявал Ферарио Спасов, буквално е бил изхвърлен в канавката от удара.
„Причинилият катастрофата е застигнал предно движещият се автомобил и се блъска в него. Скоростта е била силна и голяма и колкото по-бързо се движи автомобил – толкова по-големи са последствията”, каза Мария Ботева, главен инспектор в отдел "Пътна полиция" при МВР.
Още: Бетоновоз блъсна възрастен мъж в София
Още: Дошъл като турист: "Гранична полиция" с подробности за задържания руснак
Арестуваха шофьора, убил Ферарио Спасов, карал е със 150 км/ч