Бизнесдама е била глобена с 3000 лв. от Софийския окръжен съд заради опит за измама със субсидии и фалшифициране на документи, свързани със създаването на автосервиз. Разследването по случая е било направено от Европейската прокуратура.
Още: Съдът остави за постоянно в ареста задържания директор на Митници „Пловдив“ (ВИДЕО)
Още: Подробности как е убита 18-годишната Магдалена: Извършителят със самопризнания (ВИДЕО)
ОЩЕ: Европейската прокуратура претърсва 6 компании и частни домове заради тунел "Железница"
Опит за измама
Тя е подала от името на фирмата си молба до Държавен фонд "Земеделие" по мярка за подкрепа на неземеделски дейности, за да получи финансиране и оборудване за автосервиз за над 390 хил. лв., от които 85% се осигуряват безвъзмездно от ЕС, а 15% - от държавния бюджет.
Още: Трима души загинаха на място у нас след като камион помете спряло такси
ОЩЕ: Европрокуратурата претърсва хотели в наш ски курорт заради измама със субсидии
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Според европрокуратурата тя е подала фалшиви свидетелства за образование, фалшиви строителни книжа и фалшиви оферти за купуване на оборудване, за да получи субсидията. Заради разследването средствата не са ѝ били изплатени.
Бизнесдамата се е признала за виновна по всички обвинения.