След катастрофата на "Тракия", задръстването е чудовищно

08 април 2021, 12:21 часа 2123 прочитания 0 коментара

Вече 4 часа движението по автомагистра "Тракия" е затворено и в двете посоки, след като два тежкотоварни автомобила се удариха. Катастрофата е между ТИР и цистерна. Цистерната се разцепва на две и двете превозни средства се запалват. Загинал е водачът на цистерната.

Още: Заради катастрофа: Временно бе ограничено движението в района на Симитли

Още: Даниел Митов отговори на президента: Пожарната авиация не е за МВР, а за България

Към 12.00 часа движението по магистралата в посока Пловдив - София постепенно се възстановява.

Движението от София към Пловдив все още не е ясно кога ще бъде възстановено. Трябва да се провери състоянието на пътната настилка и дали има нарушения по нея, тъй като след удара стана голям пожар. Аварийните екипи са почистили разлива на гориво. Участъкът ще бъде опесъчен.

Тепърва ще се възстановяват и причините за инцидента. Една от версиите е водачът на цистерната, който е загинал, да е заспал на волата. Друга версия е тежкото возило да е било засечено от друг автомобил.

Още: Ще съди ли Гешев и каква ръкавица хвърля на Сарафов: Говори Десислава Иванчева (ВИДЕО)

Още: "Разбирам, че това е политически пиар": Десислава Иванчева пред Actualno за освобождаването си (ВИДЕО)

Според първоначалната информация и двамата шофьори са чужди граждани.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес