Софийският апелативен съд (САС) ще заседава по мерките на бившия директор на Агенция "Митници" Петя Банкова и Стефан Димитров, които са обвинени за участие в организирана престъпна група за контрабанда, пране на пари и подкупи, предаде БГНЕС.
Още: Борба с корупцията ли? Инспектор от НАП с условна присъда за подкуп от 15 хил. лева
Още: Оставиха в ареста Красимир Георгиев, обвинен за малтретиране и убийства на животни
Още: Изслушват Калин Стоянов заради акцията в Агенция "Митници"
Обвиненията
На предходното заседание обвиняемата Банкова и мъжът ѝ не пожелаха да се дава ход на делото. Доводите бяха, че искат смяна на завеждащата делото съдия Галя Георгиева, тъй като в Комисията за “Нотариуса” в Народното събрание тя е заявила, че нищо в държавата не стои над МВР и прокуратурата, а защитата на Банкова няма доверие в тях.
"За нас над всичко е законът”, коментира адвокат Найденов, който е защитник на обвиняемия Стефан Димитров.
Още: Облепен с лика на ген. Луков: Оскверниха еврейски паметник
Още: Крадецът на бус със стока вече е обвиняем
След кратка почивка, делото все пак бе отложено поради липса на адвокат Аделина Натина, която защитава Банкова.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Вниманието е най-добрият пожарогасител": 330 от пожарите са заради палежи
Още: "Не е само една фирмата, продавала оръжие на Русия": Говори Огнян Стефанов
"Ще се отложи гледането на делото, но на адвокат Натина ще се наложи глоба в размер на 500 лева за неуведомяване в определения рок, че няма да се яви на заседанието", реши съставът.
Съдът не даде ход на делото и го отложи за 16 април 2024 г. от 10:00 часа.
Още: Задържаният за контрабанда Стефан Димитров е закаран в болница
Още: Пълни с райски газ: Задържаха два автомобила край морето
Още: Пожар засегна и Национален парк Пирин