Три години затвор постанови Ямболският районен съд за мъж, представял се за ясновидец и измамил повече от 10 възрастни, съобщи БНР. Окръжният съд е потвърдил наказанието.
Още: Заради фалшивия сигнал за проблем в самолет: Арестуваха мъж от Пловдив
Още: Нападение над таксиметров шофьор: Напръскаха го с лютив спрей и го пребиха
Мъжът е осъден, тъй като е измамил 13 мъже и жени от областите Стара Загора, Русе и Ямбол, като от тях е взел над 27 500 лева. По време на разследването е установено, че Златко се е представял за „ясновидец, лечител, знахар, оператор по сензорна медиаторика, сензитив и феноменолог“.
Клиентите му са възрастни хора, които отговаряли на негови обяви, публикувани в различни вестници. В тях той посочвал, че срещу заплащане разваля магии и подобрява семейни взаимоотношения. Освен пари в брой, приемал и златни накити.
След като установили, че ефект от действията на ясновидеца няма, пострадалите сигнализирали в полицията.
Още: "Захарното дело" срещу Гриша Ганчев ще струва 330 хил. лв. на прокуратурата
Още: Два военни хеликоптера се включиха в битката с пожара в Пирин