Обвиненият за жестоко убийство на студентката Виола е буйствал в ареста. Стефан Станев е предизвикал серия от инциденти в килията си в националното следствие.
Още: Задържаха шофьора, помел трима души пред заведение в Разград
Още: Трагедия в Разград: Кола се заби в заведение, има загинали
Преди седмица обвиняемият се нахвърлил върху негов съкилийник. Пострадалият обяснил, че докато спял, Станев му нанесъл удари по главата и окото с химикалка, съобщи bTV.
Охраната е прекратила физическата саморазправа и Станев е настанен в самостоятелна килия.
Още на следващия ден той се опитал да подпали помещението – той натрупал вестници върху дюшека и възглавницата си и се опитал да ги подпали със запалка.
Още: Извънредно измерване на въздуха в Разград заради пожара. Пламнаха и 500 декара в Кърджалийско
Още: Моторист загина при катастрофа между Созопол и Приморско, пътят е затворен
Охраната е предотвратила по-сериозен пожар.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Адв. Александър Кашъмов: Сарафов прави опити прокуратурата да бъде извадена от важен закон (ВИДЕО)
Още: Заместителят на хероина: Фентанилът навлиза ударно и взима все повече жертви у нас
На запитване от bTV защо Станев е разполагал със запалка и химикалка в ареста, от правосъдното министество обясниха, че това са вещи, с които арестантите могат да разполагат.
Преди дни Софийският градски съд постанови Станев да бъде въдворен в психиатрично заведение. Той се настанен в болницата към затвора в Ловеч.