Заради процесуални нарушения: Съдът върна делото за убийството в Цалапица (СНИМКИ)

25 октомври 2023, 13:48 часа • 1411 | прочитания

Районният съд в Пловдив върна делото за убийството на Димитър Малинов в Цалапица заради процесуални нарушения, предава БНР.

Още: Съдът остави за постоянно в ареста задържания директор на Митници „Пловдив“ (ВИДЕО)

Още: Подробности как е убита 18-годишната Магдалена: Извършителят със самопризнания (ВИДЕО)

Делото се връща в досъдебна фаза, тъй като двамата братя трябва да бъдат защитавани от двама, а не от един адвокат, както бе на днешното заседание. Това се налага, тъй като показанията на близнаците се разминават.

Това стана ясно по време на насроченото за днес разпоредително заседание срещу двамата братя Борислав и Валентин Динкови. Те остават с наложената мярка "задържане под стража". Решението на съда не е окончателно и може да бъде обжалвано или протестирано пред Окръжен съд - Пловдив в 7-дневен срок.

Още: Цалапица пак на протест пред съда, започва делото срещу близнаците

Още: Трима души загинаха на място у нас след като камион помете спряло такси

Още: Случаят с убитата 18-годишна Магдалена: Разнопосочни сигнали от полицията и съмнения имало ли е издирване

В показанията си единият от братята твърди, че е съпричастен по делото, а другият - че няма нищо общо със случая.

Викове "Убийци" на протеста

Преди близнаците да бъдат въведени в съдебната зала, близки и роднини на убития Димитър крещяха силно: "Убийци!".

Още: Повдигнаха обвинение на шефа на митницата в Пловдив

Още: Семейство превърна чужденка у нас в съвременна робиня

Снимка БГНЕС

Още: Театрална постановка: Бивш зам.-вътрешен министър за ареста на шефа на митницата в Пловдив

Още: БОЕЦ: "Гранична полиция" е пазила камион с контрабандни цигари за канала в Пловдив

След произнасянето на решението хората от Цалапица заявиха задоволство от това развитие на казуса, тъй като досъдебната фаза ще позволи да се изнасят повече подробности за замесените в убийството.

Още: Майката на убития Митко иска уволнените полицейски шефове да бъдат подведени и под отговорност

Протестът на хората от Цалапица продължи пред Прокуратурата, където се чу скандиране "Съд и затвор за убийците на Димитър"!

Майката на убития Малинов - Атанаска Бакалова, проведе 40-минутна среща с представители на прокуратурата. На излизане тя заяви, че е получила уверения, че всичко по този процес стартира наново - с разпит на свидетели, разгледжане на нови видеодоказателства, снемане на показания и прочие.

Снимка БГНЕС

"Ще бъде повдигнато ново обвинение от Окръжна прокуратура" - заяви Бакалова.

Близките и роднините заявиха, че протестните им действия ще продължат до залавянето на считания за извършител на убийството Рангел Бизюрев, който се укрива в чужбина.

Още: Уволнения в МВР заради пропуски и нарушения: Резултатите след убийството в Цалапица

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес