Жител на японския град Хигашиура е задържан, защото е надупчил гумите на куп автомобили, за да се запознае с жени, пише South China Morning Post според БГНЕС.
Още: Ето как да познаем дали имаме силен характер
Още: Изненада: Почти никой не знае, че чекмеджето под фурната НЕ е за съхранение
Към полицията се обърнала 43-годишна жена, която разказала, че на излизане от супермаркета забелязала, че едната гума на автомобила е спаднала. Веднага след като се дръпнала настрани, до нея спрял непознат и предложил помощта си.
Жената си спомнила, че имала подобен инцидент и преди година. Това ѝ се сторило съмнително и тя споделила подозренията си с полицаите.
При проверка на записите от камерите за видеонаблюдение на паркинга установили, че неизвестен мъж пробил гумата на колата ѝ, а след това я последвал със собствения си автомобил.
Още: Кухненските уреди, които трябва да изключите от контакта преди буря
Още: Знаете ли легендата за сестрите Вяра, Надежда и Любов?
Служителите на реда установили името на извършителя – Йошито Харада, на 32 години. След като бил задържан, той обяснил постъпката си с желанието да се запознае с жената.
Японски интернет потребители разказали, че преди 7 години мъж със същото име е бил арестуван по подозрение в извършването на аналогично престъпление. Според адвоката му, Харада е пробил около 1 000 автомобилни гуми, за да се запознае с жертвите си.