Всяка година много домакинства в столицата се интересуват кога ще пуснат парното и какви трябва да са температурите, за да отговарят на условията на Топлофикация. Температурите навън все още са високи, но домакинствата, които нямат друго отопление, освен парно, усещат захлаждането и все по-често започват да търсят в интернет какви са условията, при които пускат парното в София.
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 2 май /валутен калкулатор/
В официалният сайт на Топлофикация е дадена следната информация:
„За масово пускане трябва да бъдат изпълнени законовите изисквания – три последователни дни със средноденонощна температура по-ниска от +12°C и прогноза от НИМХ - БАН за трайно застудяване.“
Прогнозата за времето не обещава студени дни до края на месец октомври, в който минималните температури ще бъдат 7-9 градуса, а максималните ще достигат до 16-18 градуса. В началото на месец ноември обаче се задава застудяване като минималните температури ще паднат до 5-7 градуса, а максималните няма да надвишават 12-14 градуса.
Още: Стихотворение на деня, 2 май, от Валери Петров
Още: Лунен календар за май 2025: Кои са най-добрите дни за боядисване на косата
В такъв случай има вероятност за три последователни дни със средноденонощна температура по-ниска от +12 градуса още в началото на месец ноември.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Привличат ли се противоположностите - учените имат категоричен отговор
Още: „Той е толкова мил и скромен и ме разбира толкова добре!“: 7 скрити признака на нарцисист
В сайта на Топлофикация има информация и за индивидуално пускане на парното, която гласи:
„При желание от страна на клиентите в етажната собственост парното може да бъде пуснато или спряно преди общото за столицата. За целта е необходимо да представят заявление и протокол от решение от Общото събрание на етажната собственост в някой от информационните центрове на компанията. Необходимо е съгласието на собствениците, притежаващи най-малко 2/3 от собствеността в сградата по идеални части.“