Японски зоолози открили изчезналите по време на тайфун катерици и дори надвишили очакванията, защото заловили повече катерици, отколкото търсели.
Още: Помните ли колко на брой са наклоненията в българския език?
Още: Бургер с жив октопод и тарантула на скара: Кои са най-странните храни по света? (СНИМКИ)
Пухкавите опашати гризачи, които бяха на свобода за няколко дни, се завърнаха в зоологическата градина в Токио, предаде БГНЕС. Говорител потвърди новината, допълвайки, че търсенето е било по-успешно от очакваното, защото вместо 30 катерици били намерени 38.
Близо 30 от рунтавите създания решили да се възползват от възможността, открила се по време на природната стихия. В пика си тайфунът Гучол повалил дърво край огражденията на животните в парка "Инокашира", вследствие на което зейнала дупка в мрежата.
Това принудило служителите на зоологическата градина да поставят капани и мрежи, с които да си върнат 18-те бегълци. И макар, че успели да заловят част от тях, десетки останали на свобода.
Още: На каква височина е оптимално да се монтира климатик?
Редактор: Десислава Симова