На брифинг на Държавен фонд "Земеделие" изпълнителният директор Борис Михайлов заяви, че от момента на встъпването си в длъжност досега неотклонно изпълнява всички поети обещания, с които се е ангажирал. Той припомни кои са те:
Още: Сенатът на САЩ не успя да блокира митата на Тръмп
Още: ДЗИ с награда от Transform IT Awards за въвеждане на AI при оценка на щети по Каско
Прекратяване на опитите за заобикаляне на правилата и на злоупотреби с български и европейски финансови средства, пълна прозрачност на дейността на ДФ "Земеделие", както и всички забавени проекти да бъдат финализирани в рамките на тази календарна година. Всичко това се изпълнява стриктно през тези три месеца, откакто поех поста, посочи той.
Михайлов заяви, че за последните 3 месеца по Програмата за развитие на селските райони са изплатени над 114 млн.лв. За същия период са подписани 181 договора за субсидии на стойност близо 63 млн.лв.
Плащанията по краткросрочните схеми за подпомагане и директните плащания се изпълняват в срок и се следи да няма забавяне към земеделските стопани.
Най-голямото забавяне, установено при встъпването му в длъжност, е по проектите на местните инициативни групи като при някои забавянето е достигало до 30 месеца, добави още той. В момента Държавен фонд "Земеделие" активно работи по преодоляване на този проблем.
Още: В Русия забраняват на държавните фирми да купуват вносни компютри
Още: Стокообменът ни със САЩ се увеличава, вече е милиарди долари
Освен това бюджетът на договорите на 63 местни инициативни групи е увеличен с 58 млн.лв., така много общини ще бъдат допълнително подпомогнати, което ще допринесе за подобряване живота на живеещите в тях.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Сериозна промяна в цената на природния газ от 1 май
Още: След "Боташ": България и Турция с ново партньорство в енергийната ефективност
650 сигнала за злоупотреби са проверени и всички данни от проверките са предоставени на прокуратурата.
Директорът на разплащателната агенция посочи още, че в момента се разработва нова методика за определяне на доставна цена на продуктите по училищните схеми с код "мляко" като по този начин целта е да се гарантират справедливи цени и добро качество.
Още: Неочаквани данни за икономиката на еврозоната
Още: Правителството иска от ЕК ключова дерогация