Фермери предупредиха, че готвят протести в цялата страна заради забавяне на средствата за директните плащания.
Още: Кметът на Пловдив обяви кога стартират директните полети до Братислава
Още: В Пловдив изграждат стратегическа пътна връзка - продължението на булевард „Санкт Петербург“
Това се случи в Пловдивския панаир, където служебният министър на земеделието и храните Христо Бозуков откри традиционните международни изложения за агробизнес, вино и храни, предаде БНР.
Земеделските производители казаха, че са се организирали спонтанно, за да дойдат в Пловдив, но са съгласували действията си с всички организации в бранша. Те подчертаха, че забавените плащания са фатални за много от тях и предупредиха, че са готови да блокират пътища. Фермерите обявиха в кои сектори са засегнатите от забавянето на графиците:
Очаквах поздравителен адрес, а не закани за протести, отговори министър Бозуков и подчерта, че проблемите са засечени от неговия екип в три от дирекциите - за развитие на селските райони, за надзора и за директните плащания
Още: Акция на МВР в Пловдивско: Проверяват се пазари за животни
Още: Зам.-кмет на Пловдив посрещна ученици от побратимения японски град Окаяма
Последните 3-4 месеца преди ние да встъпим като служебно правителство, администрацията са спрeли всички действия по работата за субсидиите и плащанията. Направено всичко възможно забавянето на графиците да е минимално, допълни министърът и увери, че средствата са осигурени.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Болници без вода в Пловдив: Каша заради ВиК дружеството
Още: Катастрофа с моторист блокира движението по част от Околовръстното на Пловдив
Снимка: Архив