Руският енергиен гигант "Газпром" обяви планове за продажба на хотели и ваканционни курорти, след като регистрира първа годишна загуба от почти половин век, предаде Ройтерс.
Още: Хърватия увеличава заплатите на 250 000 държавни служители
Още: Устойчив транспорт? Броят на автомобилите в Германия достигна нов рекорд
Загуба от 7 милиарда
Контролираната от Кремъл компания, която разполага с едни от най-големите резерви от газ в света, е регистрирала нетна загуба от почти 7 милиарда долара за 2023 г., след като продажбите на доходоносните европейски пазари спаднаха рязко заради разрив в отношенията между Запада и Украйна.
Още: И медиите на "Газпром" са на сериозна загуба
"Газпром" съобщи днес, че е пуснал 14 хотела и курорта за продажба, включително хотел "Мариот Цахкадзор" в арменската Долина на цветята.
Още: Американски експерти предлагат решения за екологичната трансформация на ТЕЦ "Бобов дол"
Още: Търговското споразумение между ЕС и САЩ засега не включва виното и спиртните напитки
"Газпром" обяви още през май продажбата на няколко хотела, включително "Империал Парк хотел енд СПА" в района на Москва, след като реши да премести централата си от Москва в бизнес центъра "Лахта" в Санкт Петербург през 2021 г.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Окончателно: ЕС и САЩ се договориха за митата
Още: България отчете понижение в строителството за трети пореден месец
Малко вероятно е обаче, продажбите да компенсират значителните загуби на компанията.
"Газпром" се подготвя за потенциална загуба на европейския газов пазар, след като споразумението с Украйна за транзита на руски газ за ЕС изтича в края на годината, я Киев обяви, че няма да го удължи.
Още: Унгария преговаря с "Газпром" за повече газ по "Турски поток"
Още: В България се полагат най-малко допълнителни часове труд в ЕС
Още: Норвежката икономика расте неочаквано бързо