Общо 8 души бяха арестувани в Германия и Швеция за предполагаемо участие в престъпления срещу човечеството, извършени в Сирия, предава АФП, цитирано от БГНЕС.
Още: Има сделка: САЩ и Украйна подписаха споразумението за ключовите минерали (ВИДЕО)
Още: Русия с масирана атака срещу Одеса, взривове отекват в града (ВИДЕО)
„Четирима сирийски палестинци без гражданство и един сирийски гражданин са заподозрени в убийства и опити за убийства на цивилни граждани, квалифицирани като престъпления срещу човечеството и военни престъпления“, заявяват от Федералната прокуратура на Германия.
Още: Германският канцлер изрази надежда крайната десница да не дойде на власт във Франция
Шведската прокуратура съобщава, че са арестувани трима души за извършването на престъпления срещу човечеството в Сирия през 2012 г.,
Още: Подписват сделката за украинските редки минерали до часове?
Още: Кая Калас: Подготвяме "план Б", ако Тръмп се откаже от преговорите за Украйна
Улрика Бентелиус Егелруд, прокурор, отговарящ за разследването, заяви, че заподозрените са били арестувани благодарение на „доброто сътрудничество с Германия, Евроюст и Европол“.
Още: Доклад: Иран е извършвал "престъпление срещу човечеството"
Още: Преди да изберат наследник на Франциск I: Папският шивач крои бели одежди в три размера
Още: Искахме, но нямахме желание: Мухъл, течове и окаяно състояние на казармите в Германия