Правителството на Северна Корея предложи пълната си подкрепа на Русия след бунта на паравоенната група "Вагнер", съобщават държавните медии в страната, цитирани от AFP.
Още: Силяновска: Част от пожарите в РСМ може да са умишлени
Още: Падналият в Литва дрон, нахлул през Беларус, се оказа руски (ВИДЕО)
Руският посланик в Пхенян се е срещнал в неделя сутринта със зам.-министъра на външните работи на Северна Корея - Им Чон-Ил. По време на разговорите е било изразено мнението, че украинският конфликт е „прокси война, водена от САЩ и целяща да унищожи Русия“.
Северна Корея също така остро е осъдила военната помощ на Запада за властите в Киев, съобщава севернокорейската информационна агенция KCNA, цитираща висши държавници.
Като постоянен член на Съвета за сигурност на ООН, Русия отдавна наложи вето на новите санкции срещу Северна Корея заради ядрената ѝ програма и многократните изстрелвания на ракети, припомня още AFP.
Още: "Бягайте, Русия ще завземе всичко": Лукашенко се обърна към Украйна, Путин го поправи (ВИДЕО)
Още: Microsoft обвини ФСБ в хакерски атаки срещу чуждестранни посолства
ОЩЕ: Обрат: Пригожин приел предложението на Лукашенко да не влиза в Москва
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Путин постави две условия, за да приеме ултиматума на Тръмп (ВИДЕО)