Ръководителят на отдела за оперативно планиране на спецчастите в грузинското МВР подаде оставка.
Още: Зеленски обяви среща с Тръмп в Хага
Още: Дрон удари жилищна сграда и подпали апартамент в Московска област (ВИДЕО)
Като причина Иракли Шаишмелашвили посочи "семейни обстоятелства", съобщава грузинският телевизионен канал "Мтавари Архи". Това е опозиционна телевизия - нейният създател вчера беше арестуван и жестоко бит по време на ареста от полицаите, които го задържаха. Шаишмелашвили придружи публикацията си в Телеграм със символи със знамената на Грузия и ЕС: Бой, обиски и арести: Грузинските сили за сигурност нахлуха в офисите на опозицията (ВИДЕО)
В Грузия вече има седем дни на протести, провокирани заради недоверието, че изборите за парламент са били честни и заради заявеното от прокремълската управляваща партия "Грузинска мечта" замразяване до 2028 година на разговорите с ЕС за интеграция на Грузия в съюза.
Още: Седми ден на протести в Грузия: Бой и арести на опозиционери (ВИДЕО)
Още: Украински анализ: Военните уроци за Киев от операцията на Израел в Иран
Още: Хора на Орбан блокираха българския интерес в доклада за Северна Македония
Междувременно лидерът на коалицията "Силна Грузия" Алеко Елисашвили беше арестуван. Той е обвинен в нападение срещу член на управляващата проруска "Грузинска мечта" в аптека в Тбилиси. Елисашвили нападнал Али Бабаев с викове "Бабаев е руски роб", съобщи телевизионният канал "Имеди", който ползва за източник семейството на Бабаев. Срещу Елисашвили е образувано наказателно дело, той е заплашен от до 3 години затвор.
Още: Скандал в Дисниленд: Арестуваха мъж за "сватба" с 9-годишно момиче
Още: Дежавю: Атаки със спринцовки и масови арести на музикален фестивал във Франция (ВИДЕО)