Франсоа Оланд: Асад не може да е партньор в сблъсъка срещу тероризма

28 август 2014, 12:46 часа 13581 прочитания 0 коментара

Сирийският президент Башар Асад не е партньор на Запада в борбата срещу тероризма, а е съюзник на ислямските екстремисти, предизвикващи хаос в Сирия и Ирак. Това заяви френският президент Франсоа Оланд, предаде АФП.

Още: Франция на ръба: Криза за пари и ценности (ВИДЕО)

Още: Програма "Орка": Полша ще купува подводници

"Асад не може да е партньор в сблъсъка срещу тероризма, той де факто е съюзник на джихадистите", заяви държавният глава на среща в Париж с посланици.

Неговият коментар е следствие от изявлението на правителството на Асад от понеделник, в което беше изразено желанието на Дамаск да работи с международната общност, включително Вашингтон, за да бъде решен въпросът с радикалните ислямисти в разтърсваната от война държава, информира БГНЕС.

Оланд коментира и други огнища на криза по света, включително Украйна, където според западни разузнавателни служби действали части на руската армия. В продължаващия вече над четири месеца конфликт там загинаха над 2200 души. "Ако се потвърди, че на украинска територия има руски войски, това би било недопустимо и неприемливо", подчертал френският президент.

Още: Естония ще спира руски танкове с огромен ров по границата

Още: Сваленият дрон над полски правителствени сгради: Засега не изглежда шпионаж

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Петър Чернев
Петър Чернев Отговорен редактор
Новините днес