Френската част на ЕНП буквално сгази френския кандидат за еврокомисар

03 октомври 2014, 16:23 часа • 17299 | прочитания

Номинираният за еврокомисар по икономическите и валутните въпроси Пиер Московици беше поредния кандидат от големите страни-членки на ЕС, който срещна сериозни трудности при изслушването си в Европейския парламент.

Още: Тръмп има лесно решение - трябва да построи стена между Русия и Украйна

Още: Туристи намериха тайно съкровище в гората (СНИМКИ)

Атаката срещу Московици, естествено, дойде от ЕНП (бел. ред. - французинът е социалист), като особено скандално беше изказването на сънародника му Ален Ламасур, който води френската част на ЕНП. "Никой интелигентен човек не би си представил, че е възможно да ви се предложи пост в Европа, на който се провалихте във Франция (бел. ред – Московици беше финансов министър на Франция в продължение на две години)", заяви Ламасур, цитиран от EUobserver.

Според говорителя по икономическите въпроси на ЕНП Букхард Балц отговорите на Московици относно мандата му като финансов министър на Франция са били много слаби.

Само преди два дни френското правителство отложи с четири години влизането под границата от 3% бюджетен дефицит. Сега Париж казва, че това ще се случи през 2017 година. А при встъпването си на власт Московици обеща това да се случи още миналата година.

Още: Заговор на Макрон: Опитва ли се френският президент да повлияе на избора на папа?

Още: InformNapalm: ФСБ готви терористични атаки в Русия на 9 май, за да обвини Украйна

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес