Германското контраразузнаване заяви, че се страхува от опит на руските спецслужби да повлияят на парламентарните избори в страната на 24 септември, се казва в доклад на ведомството, представен в Берлин.
Още: Армията на Северна Македония се похвали с 29 нови бронирани машини
"Преди всичко, в светлината на предстоящите федерални избори, трябва да изхождаме от това, че руските държавни служби ще се опитват да влияят силно на партии, политици и на общественото мнение. Тази тема продължава да е важен пункт от работата на федералното служба по защита на конституцията (бел. ред. - контраразузнаването)", се казва в документа, предаде БГНЕС.
В доклада не се уточнява на какво се базират тези изводи, коментира руската информационна агенция ТАСС. Там обаче изрично е посочено, че има атаки с вирус, свързан с Русия - "пясъчен червей" (Sanworm).
Всъщност в доклада германското контраразузнаване посочва като заплахи още Турция, Иран и Китай. Посочва се, че кибератаките могат да повлияят на критична инфраструктура, като се набляга, че след проваления опит за преврат срещу турския президент Реджеп Ердоган са се засили интервенциите в Германия на турското разузнаване, предаде Reuters. Ключови цели на атаките са правителствената служба, финансовото, икономическото и военното министерство
Още: Авария обърка разписанието на румънските железници
Още: Жертви и ранени след взрив в цех за барут в руския завод "Еластик" (ВИДЕО)
Русия многократно е опровергавала обвиненията в опити да повлияе на изборите в различни държави, а прес секретарят на руския президент ги нарече „напълно голословни”.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Украински знамена и враждебни послания вече чакат Путин в Аляска (ВИДЕО)
Още: Бракът на Хари е приключил: Жест на Меган Маркъл издава съдбата им