Местните жители и туристите вече няма да могат да се разхождат по улиците на Сплит само по бански, след като градските власти приеха нов закон, според който летовниците и местните жители ще бъдат глобявани за ходене из града без риза или по бикини.
Още: Пентагонът е налял 42 млн. долара във военни съоръжения на остров Крит
Още: Куче гаси пожар в Черна гора (ВИДЕО)
Според новата наредба, която влезе в сила на 1 януари, онези, за които се установи, че нарушават правилата, ще трябва да платят глоба от 150 евро. Със същата глоба ще бъдат глобявани и хванатите да пият на обществени места, докато глобата за разходка на куче без каишка е 66,36 евро, цитирано от БТА.
ОЩЕ: EK: Хърватия успешно премина към еврото
Дубровник въведе подобни правила през 2020 г., а именно глоби за тези, които се разхождат в стария град на Дубровник по бански. Сега Сплит, един от основните туристически центрове на хърватското крайбрежие, последва примера на Дубровник. Из града са поставени табели, показващи кое облекло не е подходящо по улиците на града.
Още: Успешна атака с дронове на Украйна: Пламна рафинерия на "Лукойл" във Волгоград (ВИДЕО)
Още: Шпионски софтуер и следене на журналисти: Законът за медийна свобода на ЕС е факт