Жертва и ранени след руски удар по жилищна сграда в Донецка област (СНИМКИ)

03 януари 2023, 13:40 часа • 1422 | прочитания

Сутринта на 3 януари руските сили нанесоха артилерийски удар по жилищен квартал в град Курахово, Донецка област. Загинал е един човек, а други двама са били ранени, съобщи областният управител Павло Кириленко.

Още: Британският парламент с голяма стъпка към легализиране на асистираното самоубийство

Още: Ще помогнем на аятолах Путин да фалира: Зеленски пак жегна "руския Владимир" (ВИДЕО)

Атаката е нанесла щети на водоснабдително съоръжение, жилищна сграда и други сгради в близост, написа Кириленко в "Телеграм".

Още: Защо ги изтребва наред: Путин смятал украинци и руснаци за един народ (ВИДЕО)

Още: Не безследно изчезнал, а изяден: Украинското разузнаване с доказателства за канибализма в руската армия

По-рано през деня той съобщи, че през последните 24 часа руските сили са нанесли удари по 10 населени места в Донецка област, като са убили един човек и са ранили двама.

Регионът Донбас, съставен от източните украински области Донецк и Луганск, е мястото на най-интензивните боеве във войната.

Още: Изкуственият интелект е опасен за умовете на младите хора: Предупрежденията на папата

Още: Заклещи се, докато шофира: Възрастен мъж заседна с кола на стълби (ВИДЕО)

ОЩЕ: Украински данни: Над 2200 руски войници са убити в дните около Нова година

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес