Министър-председателят на Франция Бернар Казньов, подобно на победения кандидат на социалистите Беноа Амон, призова поддръжниците на партията да подкрепят Еманюел Макрон на втория тур от президентските избори, пише The Guardian.
Още: Има сделка: САЩ и Украйна подписаха споразумението за ключовите минерали (ВИДЕО)
Още: Русия с масирана атака срещу Одеса, взривове отекват в града (ВИДЕО)
„Официално призовавам да се гласува за Еманюел Макрон на втория тур, за да се победи „Националния фронт“ и да се възпрепятства катастрофалния проект на Марин льо Пен, който ще върне Франция назад и ще разедини френския народ“, заяви Казньов.
От своя страна кандидатът от консерваторите Франсоа Фийон призна поражението си на първия тур от президентските избори във Франция и обеща на 7 май да подкрепи Еманюел Макрон, съобщи агенция Фокус.
Само преди няколко месеца Фийон водеше в надпреварата за поста на държавен глава. Имайки предвид скандала за фиктивните длъжности на съпругата и децата си, той отбеляза, че е бил изправен пред „твърде много и твърде тежки“ трудности.
Още: Подписват сделката за украинските редки минерали до часове?
Още: Кая Калас: Подготвяме "план Б", ако Тръмп се откаже от преговорите за Украйна
По-рано координаторът на неговата кампания коментира отпадането на Фийон от надпреварата като „голямо разочарование“.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Преди да изберат наследник на Франциск I: Папският шивач крои бели одежди в три размера
Още: Искахме, но нямахме желание: Мухъл, течове и окаяно състояние на казармите в Германия