Франция ще подкрепи пълно петролно и газово ембарго за Руската федерация. Това каза президентът на Франция по време на интервю за телевизионния канал "Франс 5".
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 23.06.25 - 40 месеца война
Още: Русия срина лицея в украински град с много бесарабски българи (ВИДЕО)
Макрон опроверга и информацията, че именно по негова инициатива въпросът за ембаргото върху руския петрол е отложен до края на президентските избори във Франция, и припомни позицията си, че европейците трябва да спрат да купуват петрол и газ от Русия, за да "отслабят способността на Москва" да финансира войната.
Франция не зависи от доставките на руски газ, така че друга страна блокира ембаргото, допълни Макрон, и добави, че „европейският пазар е взаимосвързан“ и като цяло „Европа зависи от руския газ“.
По-рано в понеделник Макрон съобщи, че не е водил никакви преговори с руския президент Владимир Путин след разкритията за клането в Буча.
Още: Да направим ядрено оръжие: Украински ракетен гений с призив към Полша и балтийските страни
Още: Расте броят на жертвите на руската атака срещу Киев (ВИДЕО)
„След кланетата, които открихме в Буча и други градове, войната взе друг обрат, така че оттогава вече не съм говорил директно с него, но не изключвам, че ще го направя и в бъдеще“, каза той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: След като Тръмп се зае с него и ядреното оръжие за Иран, Медведев сви перките
След публикуването на информация за зверствата в Буча, Макрон се застъпи за засилване на санкциите срещу Русия и „налагане на ограничения върху вноса на руски петрол и въглища“.
Още:новини на тема война-украйна (actualno.com)