Германският канцлер Ангела Меркел е отменила решението за допълнителни по-строги противоепидемични мерки, които да бъдат наложени през Великденските празници, предаде БНР. Това е станало факт след масирана критика на идеята.
Още: НАТО вдигна по тревога изтребители заради руски самолет
Още: Урсула фон дер Лайен изненада с оценка за вероятността от Трета световна война
Меркел е разкрила по време на правителствено заседание, че решението от по-рано тази седмица за налагане на общо 5-дневна блокада (пълен локдаун) в страната по време на Великденските празници ще бъде оттеглено, съобщават в сряда изданието "Шпигел" и агенция ДПА.
Канцлерът е казала на участниците в заседанието, че няма да бъдат приложени мерките за затваряне на всички магазини и ограничаване на събиранията по време на католическия Великден от 1 до 5 април.
Очаква се Меркел да обяви окончателното решение на брифинг за пресата по-късно днес.
Още: Заради руските изтребители: Естония с исторически ход в 34-годишното си членство в ООН
Още: Героят от "спецоперацията" генерал Лапин бе уволнен от руската армия
Информацията идва само ден, след като немският канцлер и лидерите на 16-те федерални области постигнаха споразумение за удължаване на срока на вече действащите строги противоепидемични ограничителни мерки до 18-и април, като за периода от 1-ви до 5-и април страната ще бъде поставена под пълен локдаун.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Руски военен канал констатира: Прекалихме с ядреното оръжие, вече не ни се връзват