Общият брой на мигрантите, пристигнали във Великобритания през Ламанша от началото на годината, достигна 18 342. Това е с 13% повече от миналата година (16 170 пристигнали до тази дата през 2023 г.), но с 3% по-малко в сравнение със същия период на 2022 г. (18 978).
Още: Главнокомандващият въоръжените сили на Украйна уволни двама висши офицери
Още: Полша свали дрон и арестува двама от Беларус, Франция изпраща на помощ самолети с ядрено оръжие
Над 700 души са пресекли Ламанша вчера, а двама души са загинали по време на пътуването, предаде БТА. Това е най-големият брой мигранти, пристигнали по вода от встъпването в длъжност на премиера Киър Стармър.
Министерството на вътрешните работи в неделя регистрира 703-ма новопристигнали с 11 лодки. Това прави средно по 64 души в плавателен съд.
Още: Изоставени от трафиканта си: 20 мигранти заловиха гръцките власти в Егейско море
Още: Естония затваря въздушното си пространство близо до руската граница
Още: Кога ще са предсрочните избори в Сърбия? Вучич предложи няколко варианта
Двама души са загинали вчера във френски териториални води при опит да пресекат Ламанша, а няколко други са били спасени и върнати във Франция.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: В Румъния: България ни обвинява, че бавим строителството на мост над Дунав при Силистра
Още: Украйна вече има дронове прехващачи за руските реактивни "Шахед"-и (ВИДЕО)
Френските власти съобщиха, че водят разследване за смъртните случаи.
Най-голям брой новопристигнали за един ден тази година беше регистриран на 18 юни, когато на британския бряг стъпиха 882 мигранти, след като на 1 май пристигнаха 771 души. "Рекорди" бяха отчетени и преди парламентарните избори в страната.
Всички искаме да се сложи край на рискованите пътувания с малки лодки през Ламанша, при които се пренебрегва граничната сигурност и се поставя в опасност човешки живот, се казва в изявление на министерството на вътрешните работи.
Още: Офицери от САЩ с изненадваща визита в Беларус за военните учения с Русия (ВИДЕО)
Още: Кметът на Харков се радва: Русия не ни е обстрелвала 7 дни поред
Още: Лодка с мигранти се преобърна край Мавритания
„Новото правителство предприема стъпки за повишаване на сигурността на границите ни, като създава ново командване за гранична сигурност, което ще обедини разузнавателните и правоприлагащите агенции, придобили нови правомощия за борба с тероризма и разполагащи със стотици служители в Обединеното кралство и в чужбина, за да разбият престъпните банди за контрабанда, които печелят милиони", се казва още в изявлението.