Петролът е достигна най-висока цена от 5 месеца насам

09 април 2019, 06:45 часа 1308 прочитания 0 коментара

Цените на петрола тръгнаха нагоре в началото на търговията във вторник, предаде БГНЕС. Суровината достигна най-висока цена от ноември насам, като част от причините са боевете в Либия.

Още: Тайната "армия" на Русия на Балканите: Подробности за паравоенното училище в Сърбия и първата му цел

Още: Въпреки намесата на Русия, народът избра ЕС: Антонио Коща за вота в Молдова

Към факторите, които определят по-високата цена се добавят новите санкции, които САЩ наложи на Държавната петролна компания на Венецуела, както и на режима в Иран. Тези ограничения съвпадат с обявените от ОПЕК съкращения на добивите.

"Подновяването на боевете в Либия качиха цената на петрола сорт Brent над 70 долара за барел", каза Оле Хансен, директор на отдела за стоки за широко потребление на Саксо банк.

Либия е значим доставчик на петрол за Европа, като през март от африканската държава за Стария континент идваха около 1,1 милиона барела на ден.

Още: Тръмп е разрешил далекобойни удари по Русия, твърди пратеникът му за Украйна. Тежка ситуация за ВСУ в Купянск (ОБЗОР - ВИДЕО)

Още: Песков: Време е да се реши въпросът с ядрените арсенали на Франция и Великобритания

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес