Украйна е нанесла удари срещу две военни летища в Рязанска и Саратовска област, на стотици километри навътре в руска територия, използвайки безпилотни летателни апарати, съобщи в. "Ню Йорк таймс", цитирайки високопоставен украински представител, предаде Ройтерс.
Още: Защо ги изтребва наред: Путин смятал украинци и руснаци за един народ (ВИДЕО)
Дроновете са излетели от украинска територия и са унищожили най-малко два самолета на едно от летищата, а още няколко летални апарата са били повредени, съобщи изданието, пише БТА.
Според The New York Times, който се позовава на украински източници, войници от украинските специални части са били на руска територия и са насочвали дроновете. Как са успели, не е ясно.
Руски медии съобщиха вчера, че най-малко трима души са загинали, а няколко са били ранени, след като взривове избухнали на две военни летища в западната част на Русия, където са били дислоцирани стратегически бомбардировачи "Ту-95" и Ту-160", както и самолети цистерни.
Още: Изкуственият интелект е опасен за умовете на младите хора: Предупрежденията на папата
Още: Заклещи се, докато шофира: Възрастен мъж заседна с кола на стълби (ВИДЕО)
ОЩЕ: На думи руснаците затягат обръча около Бахмут, но видеокадри сочат друго
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Воювали за Путин да не стъпват в Шенген: Силен натиск от Източна Европа да се случи
Още: Плавали с дървени лодки: Гръцката брегова охрана спаси над 600 мигранти