Барабанистът на британската група "Куин" Роджър Тейлър е поредният музикант, който заклейми Брекзит и щетите, които нанася на свободното придвижване на рок групите в Европа, съобщи Контактмюзик.
Още: Русия разполага военна техника на границата с Финландия: Какво следва?
Още: Два от гигантите в оръжейната индустрия с общ проект за повече ракети и ПВО в Европа
Тейлър изказа съжалението си, че музикантите и техните екипи не са били включени в споразумението на Лондон за напускането на ЕС. Той определи Брекзит като "ужасна ретроградна стъпка".
71-годишният барабанист е поредната звезда на рок и поп музиката, която се възмути от мярката, принуждаваща всеки член на бандата да си вади виза за всяка страна от ЕС, включена в турнето ѝ.
На практика това означава, че много британски състави ще се откажат да свирят в Европа. И като прибавим към това загубата им на приходи заради карантинните мерки, наложени срещу пандемията, положението става нетърпимо.
Още: 11 години по-късно: Путин де факто си призна, че е нацист (ВИДЕО)
Още: Турция: Защо държавата иска деца, а майките - не?
"Границите са едно от най ужасните изобретения на човечеството. Сега, когато си налагаме още една от тях, това не е нищо, освен една ретроградна стъпка, достойна за съжаление", коментира музикантът.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: От 3 години спя в Кремъл: Путин показа къде се крие (ВИДЕО)
Още: Самозащита: Крадец атакува турист, но жертвата се оказва истински лъв (ВИДЕО)