След като Путин пита къде е, генерал Залужни пусна ВИДЕО от фронта

20 юни 2023, 09:59 часа 9211 прочитания 0 коментара

Главнокомандващият на въоръжените сили на Украйна Валерий Залужни публикува видео от първото си посещение на фронтовите позиции на украинските войски.

Още: Зеленски обяви какво е говорено с Европа преди срещата Тръмп - Путин (ВИДЕО)

Още: Украйна и Европа с контрапредложение на плана на Путин

"Въпреки яростната съпротива на окупаторите, нашите войници правят всичко възможно, за да освободят украинската територия. Операцията продължава по план", се казва в публикацията на ген. Залужни във Facebook с препратка към контраофанзивата.

Командирът заяви, че се е срещнал с войници, изпълняващи "най-трудните задачи в районите на най-ожесточените сражения". Във видеото се вижда табела, на която е изписана датата 17 юни 2023 г.

Още: Най-новият влекач на руския флот внезапно потъна (СНИМКИ, ВИДЕО)

Още: Путин плаче зад завесата: Катастрофален политически удар за Русия

Дългоочакваната контраофанзива на Украйна е в ход в Запорожка и Донецка област. До момента е потвърдено, че осем населени места са освободени от украинските сили. Според Залужни Русия е създала система от укрепления с плътно миниране на терена и е подготвила "голям брой" резерви, за да попречи на украинските сили да напредват по-нататък.

Публикацията на ген. Залужни идва ден след като руският диктатор Владимир Путин заяви, че най-високопоставеният украински командир може да е в чужбина - без обаче да предостави никакви доказателства.

Когато на 16 юни диктаторът се срещна с военните кореспонденти, един от тях попита Путин къде е Залужни. При споменаването на името му издирваният от съда в Хага президент на Руската федерация започна да заеква: Ъ-ъ-ъ, къде е?: Путин започна да заеква след като го попитаха къде е генерал Залужни (ВИДЕО)

Руските държавни медии и други пропагандни канали многократно са споделяли необосновани твърдения за наранявания или изчезване на Залужни. През май контролираните от Кремъл медии твърдяха, че украинският генерал бил прострелян в главата и вече не можел да изпълнява задълженията си. В края на май Русия го обяви за издирване.

Още: Руски милионер получи инфаркт докато управляваше хеликоптера си, машината се приземи на вулкан в Камчатка (СНИМКИ)

Още: Бум: Дрон взриви посветен на Китай терминал в руската зона, където се правят дроновете "Шахед" (ВИДЕА)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес