Украйна успя да си върне още 31 деца, незаконно отведени от Русия от началото на войната. Това заяви изпълнителният директор на благотворителната организация "Save Ukraine" Микола Кулеба на пресконференция в събота, 8 април.
Още: Преди срещата в Аляска: Папата цитира свой предшественик по време на Втората световна война
Още: Стрелба близо до джамия в Швеция (ВИДЕО)
Това е пета успешно приключила спасителна мисия на депортирани украински деца и те се очаква до часове да пристигнат с автобус в Киев.
Кулеба отбеляза обаче, че всяка следваща мисия се осъществява все по-трудно, тъй като руската страна принуждава семействата на децата да преминат през няколко часа разпити от Федералната служба за безопасност (ФСБ) и тестове, за да видят отново своите близки.
Още: Европа помага на Португалия в битката с пожарите (ВИДЕО)
Още: Русия запали огромен пожар в Суми (ВИДЕО)
Условията за връщане станаха по-строги, след като започнахме масово да си връщаме украинските деца и след като Международният наказателен съд в Хага издаде заповеди за арест на руския президент Владимир Путин и на детския омбудсман Мария Лвова-Белова, отбеляза той.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: "Разчитаме на Америка": Зеленски за срещата в Аляска
Още: Руски подобрения: Най-ефективната защита на Украйна вече не работи така добре
„Те разбраха, че всяко върнато дете е безусловно доказателство за техните престъпления“, допълни Микола Кулеба.
ОЩЕ: Руският омбудсман се оплака, че незаконно осиновеното от нея украинче било русофоб (ВИДЕО)
Още: Стрелба на Голяма Богородица: Мъж откри огън по време на празника
Още: Само за часове в Гърция заловиха почти 120 мигранти при три различни акции