Снегът затвори Източна Франция

22 ноември 2013, 13:04 часа 21476 прочитания 0 коментара

От два дни насам снежни бури изненадаха много неприятно Франция, като в източната част на страната цели 25 департамента обявиха оранжев код заради лошото време.

Още: Русия запали огромен пожар в Суми (ВИДЕО)

Още: "Разчитаме на Америка": Зеленски за срещата в Аляска

Снегът предизвика сериозни задръствания на магистралата между Лион и Гренобъл. Спасителните служби са затруднени в предоставянето на помощ за хората, които от сутринта са блокирани в колите си. Автомобилният път, който преминава през няколко планински прохода, е заледен. Дебелината на снежната покривка при прохода Росатие е половин метър, информира bTV.

През нощта се очакват нови снеговалежи и дъжд, което ще влоши още повече ситуацията.

Заради сложната зимна обстановка и тревожната прогноза, от външното ни министерство препоръчват българските граждани да се въздържат от пътуване в регионите със снеговалеж. От МВнР съветват преди неотложно пътуване хората да се информират предварително за метеорологичните условия и състоянието на пътищата по маршрута, както и да спазват стриктно правилата за пътуване в зимни условия и указанията на местните власти.

Още: Руски подобрения: Най-ефективната защита на Украйна вече не работи така добре

Още: Стрелба на Голяма Богородица: Мъж откри огън по време на празника

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес