Унгария удължи частичните мерки за блокиране, насочени към ограничаване разпространението на коронавируса до 1 февруари, заяви премиерът Виктор Орбан. Мерките - включително комендантски час между 20:00 ч. и 5:00 ч. сутринта, забрана за събирания, задължително носене на маски на обществени места и онлайн обучение за гимназии и университети - са част от извънредно положение, въведено от ноември 11.
Още: Стотици пожарникари гасят пламъците в Хамбург, чули са се отделни експлозии (ВИДЕО)
Още: Кейт Мидълтън се изруси (СНИМКИ)
"Оперативната работна група на правителството реши да удължи съществуващите в момента ограничения до 1 февруари," каза Орбан по време на интервю за държавна медия, цитирана от АФП.
"Докато няма достатъчно ваксини, ще се придържаме към ограниченията, които имаме", каза той.
Премиерът добави, че началните училища и детските градини могат да останат отворени.
Още: Зеленски обсъди с Кийт Келог как може да принудят руснаците да влязат в реални преговори (ВИДЕО)
Още: Експлозии и огромен пожар на пристанището в Хамбург, има ранени (ВИДЕО)
В петък Унгария съобщи за 115 нови смъртни случая поради Covid-19, което доведе до обща смъртност в страната от 10 440, а броят на пациентите с коронавирус в болниците достигна 5 297, 372 на вентилатори.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: The Guardian: Валерий Залужни е единствената заплаха за поста на Зеленски
Още: Ще вземе ли Путин земя от Украйна: Говори Зорница Илиева (ВИДЕО)