В Чехия мислят за задължителна ваксинация срещу COVID-19

19 януари 2022, 14:24 часа • 2530 | прочитания

Чешкото правителство обсъжда в сряда ваксинациите срещу COVID-19 да бъдат задължителни за работниците в ключови професии и хората на възраст над 60 години, след като ежедневният брой на новите случаи на коронавирус достигна рекордни нива, съобщи Ройтерс. От тази седмица някои компании пристъпиха към задължително имунизиране на служителите си.

Още: Русия пак уби и рани цивилни в Украйна, отговорът: Дронове подпалиха Крим (ВИДЕО)

Още: Украйна обяви колко души се водят за изчезнали от началото на войната

28 469 нови случая на COVID-19 са докладвани във вторник, повече от два пъти повече от същия ден преди седмица. Oмикрон вече е доминиращият вариант в страната.

Сред мерките, които се подготвят са съкращаване на карантината и периодът на изолация за контактните. На асимптоматични основни здравни работници и служители на социалните служби, които имат положителна проба за COVID-19, е разрешено да продължат да работят.

Хоспитализациите, чиито пик достигна над 7000 в началото на декември, спадна до 1635 във вторник от 1761 в понеделник. 63% от чехите са напълно ваксинирани, а 36% са и с бустерна доза срещу COVID-19 по данни на европейската здравна агенция.

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 02.05.25 - Вашингтон и Киев подписаха сделката за минералите, какво следва?

Още: Фридрих Мерц: Новият германски канцлер с крайна непопулярност и харизма

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес