Предполагаем ислямистки екстремист е арестуван във връзка с планиране на атака срещу германски военнослужещи по време на обедната им почивка в Мюнхен, предаде Асошиейтед прес. Арестуваният е планирал да убие колкото се може повече войници, за да създаде чувство на несигурност сред населението, съобщиха властите в Германия.
Още: Има сделка: САЩ и Украйна подписаха споразумението за ключовите минерали (ВИДЕО)
Още: Русия с масирана атака срещу Одеса, взривове отекват в града (ВИДЕО)
Още: Германия изгони бивш ръководител на "Ислямски център" в Хамбург
Мюнхенската прокуратура смята, че 27-годишният задържан, който е сириец, е поддръжник на радикална ислямистка идеология. Полицията добави, че заподозреният се е сдобил с две 40-сантиметрови мачетета и е планирал с тях да атакува войниците.
Заподозреният е бил изправен пред съдия днес след ареста му вчера, се казва в изявление на прокуратурата. Името му не се съобщава в съответствие с германските правила за защита на личните данни.
Още: Подписват сделката за украинските редки минерали до часове?
Още: Кая Калас: Подготвяме "план Б", ако Тръмп се откаже от преговорите за Украйна
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Преди да изберат наследник на Франциск I: Папският шивач крои бели одежди в три размера
Още: Искахме, но нямахме желание: Мухъл, течове и окаяно състояние на казармите в Германия